• biuro@perfekt-dystrybucja.pl
  • 792 790 121
facebook_page_plugin

Parapety

Agglomarmur

Agglomarmur to sztuczny kamień, wyprodukowany ze starannie wyselekcjonowanych odłamków marmuru naturalnego (tzw. grysu marmurowego), połączonych żywicą poliestrową. Zastygnięty kamień jest cięty na płyty o określonych wymiarach, a następnie polerowany w celu uzyskania odpowiedniego połysku. Gotowy agglomarmur wyglądem przypomina marmur naturalny, który zresztą stanowi 95% jego składu. Dostępne są u nas kamienie o grubości 2;2,5;3cm, co umożliwia zastosowanie materiału do parapetów wewnętrznych, blatów, schodów, półek, kominków, posadzek, płyt ściennych i różnego rodzaju elementów wykończeniowych.

Czytaj więcej


 

Granit

Nazwa granitu pochodzi od włoskiego słowa granito, co oznacza ziarno. Jest to nawiązanie do gruboziarnistej struktury tego kamienia. Głównymi minerałami granitu są ortoklaz, plagioklaz, kwarc i biotyt. Występuje na wszystkich kontynentach i jest najpospolitszą skałą magmową. W naszej ofercie znajdują się płyty o grubości 2 i 3cm. Charakteryzuje się świetną wytrzymałością i kwasoodpornością, przez co używany jest często w budownictwie, jako kamień budowlany. Ze względu na walory estetyczne, nadaje się również do wnętrz, jako blaty, schody, zabudowy i wiele innych.

Czytaj więcej


 

Kwarcyt

Kwarcogranit, który składa się głównie z naturalnego kwarcu, jest odporny na ścieranie i zarysowania oraz bardzo łatwy w utrzymywaniu czystości. Dzięki wbudowanej w jego strukturę osłonie antybakteryjnej, jest on często wykorzystywany jako blaty kuchenne. W naszej ofercie dostępne są płyty o grubości 2 i 3cm.

 

Czytaj więcej


 

Marmur

Marmur jest skałą metamorficzną, która powstała z przeobrażenia wapieni, lub dolomitów. Głównym jego składnikiem jest kalcyt krystaliczny lub dolomit. Najbardziej znane są marmury pochodzące z Włoch (np. crema rosalia, palisandro classico), a dokładniej z niedużej miejscowości Carrara (np. bianco carrara jasna i ciemna), znajdującej się na północy w regionie Toskania. Marmuru z umiejscowionych tam kamieniołomów używał nawet sam Michał Anioł do swoich rzeźb. W naszej ofercie znajdują się kamienie o grubości 2 i 3cm. Właściwości mamuru sprawiają, że nadaje się głównie do wewnątrz (co nie jest regułą), m.in na parapety, posadzki, blaty, obudowy kominków i inne elementy wykończeniowe.

Czytaj więcej


 

Onyx

Onyxy to ozdobne kamienie półszlachetne o nie spotykanym wzornictwie. Wydobywane w Iranie, Iraku, Afganistanie, Meksyku, Pakistanie i Egipcie. W naszej ofercie, dostępne są płyty o grubości 2 cm. Ze względu na swoją cechę, którą jest przeźroczystość, stosowane są jako elementy dekoracyjne, które można podświetlać i tworzyć niepowtarzalne podświetlane obrazy natury.

Czytaj więcej


 

Piaskowiec

Jest to naturalny kamień, powstały w wyniku scementowania ziaren kwarcu, skaleni, miki oraz okruchów innych skał i minerałów, za pomocą spoiwa ilastego, krzemionkowego lub żelazistego. Piaskowiec występuje w barwach od szarego po żółte, czerwone i białe. Stosuje się go na okładziny elewacyjne zewnętrzne i wewnętrzne, posadzki oraz kominki. W naszej ofercie mamy grubości 3 cm i 4 cm oraz w formie łupanki.

Czytaj więcej


 

Trawertyn

Trawertyn jest skałą zwięzłą, odmianą martwicy wapiennej, która osadza się z zimnych wód źródlanych. W naszej ofercie, posiadamy kamienie o grubości 2 i 3 cm. Kamień ten stosowany jest do wnętrz, nadając pomieszczeniu charakter rustykalny, w szczególności w odmianie surowej (nieszpachlowanej). Trwałość, łatwość utrzymania w czystości i funkcjonalność powodują że trawertyn zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie.

Czytaj więcej


 

Stal

Wszystkie nasze parapety stalowe mają grubość 0.75mm i szerokość od 90mm do 400mm. Dostępne są różne kolory, a ceny obowiązują za metr bieżący.

Czytaj więcej


 

Stal pokryta renolitem

Stal o grubości 0.75mm, pokryta renolitem drewnopodobnym i renolitem bezbarwnym. Odcienie powłoki mogą nieznacznie różnić się od laminatu okiennego. Kolory macore, dąb bagienny, winchester tylko na zamówienie, czas realizacji do 5 dni.

Czytaj więcej


 

Aluminium

Parapety o grubości 1.25mm dostępne w kolorach: biały, brąz.

Czytaj więcej


 

PCV

 

Czytaj więcej


 

Łupanka

 

Czytaj więcej


 

Dodatki

 

Czytaj więcej


 

O nas

Nasza firma świadczy usługi w zakresie sprzedaży, doradztwa, pomiaru oraz montażu stolarki okiennej i drzwiowej, jak i serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Oferta

  • Okna
  • Drzwi 
  • Bramy
  • Rolety

Biuletyn

PROMOCJE I WYPRZEDAŻE Bądź na bieżąco - ZAPISZ SIĘ TERAZ:
Tagi: okna rzeszów, okna, bramy rzeszów, drzwi metalowe, montaż okien rzeszów, nowe okna rzeszów, okna pcv rzeszów, rzeszów okna, pagen rzeszów, rolety rzeszów, wiśniowski rzeszów, okna łańcut, pagen łańcut, rolety łańcut, wiśniowski łańcut, drzwi łańcut